Saturday, November 8, 2025

PA-beker 2025 CW/SSB review

 This is a Dutch national contest which is quite populair here in the Netherlands. The CW part is held on Saturday and the SSB part on Sunday. Because it is a Dutch party and not much of international interest I will write this post in Dutch. Of course everyone is free to translate it to your own language.


Zaterdag: vandaag meegedaan aan de CW PA-beker. Voor het eerst met mijn contest callsign PA6G. Van te voren weer goed geoefend met Morserunner. Het opnemen van CW gaat steeds beter. En in deze contest word vaak rond de 20 wpm geseind, dat is prettig vooral voor beginners. Op 80m eerst wat S&P gedaan om zelfvertrouwen op te bouwen. Daarna een tijdje runnen. Dat ging op zich prima, alleen was er geen aanbod. Zo ie zo vond ik 80m niet echt druk. Dus maar naar 40m. Dat ging een stuk beter. Ook daar weer wat S&P maar al gauw gaan runnen want dat brengt echt veel meer QSOs op. Weer een paar bekenden gehoord uiteraard. Waaronder PA0O en PE2V. Jammer dat veel stations deze contest links laten liggen voor de WAE RTTY contest. Maar goed dat is een keuze natuurlijk. Morgen proberen we het in de PA-beker SSB.


Zondag: vandaag het SSB gedeelte van de contest. Ook vandaag weer een bijna uitgestorven 80m. Waren de condities dan echt zo slecht? Bij mij waren de signalen van de tegenstations prima. Maar goed misschien hoorde ik minder als wat er in werkelijkheid on-air was? Op 40m ging het erg goed. Maar om half twaalf had ik bijna iedereen wel gewerkt denk ik want er was eigenlijk geen aanbod meer. Dus mooi on 12 uur gestopt, tijd voor het middag eten. Ik moet schrijven dat ik wel eens een betere PA-beker heb meegemaakt. Ik had het idee dat het aantal deelnemers wat minder was als voorgaande jaren. Maar ik kan het natuurlijk ook mis hebben...

Ook dit jaar helaas toch stations die niet goed gekeken hebben naar de contest regels. De PA-beker heeft strikte regels qua frequentie gebruik. Zit je er buiten dan telt het QSO niet mee. Ik let er zelf redelijk goed op als ik ga roepen. Maar zag nu bij het indienen van het log dat ik toch 2 QSO's had buiten de contest frequenties.



4 comments:

Anonymous said...

... of links laten liggen omdat ze moeten werken. Het is een leuke contest, dus dat vond ik wel jammer.

73, Martin - PE1EEC

VE9KK said...

Good morning Bas nice to read about the contest adventure in CW yesterday. Very good that you practiced your new contest call as in the heat of battle old habits come back and the PE4BAS could had slipped out. Great to read that you are now running more and making contacts.
Good luck in the SSB contest section today.
73,
Mike
VE9KK

PE4BAS, Bas said...

Oei ja, dat is natuurlijk ook zo. Erg jammer Martin. Het overkomt mij heel af en toe ook wel eens. Maar als het kan houd ik de contest data's vrij. 73, Bas

PE4BAS, Bas said...

Hello Mike, in this contest I use N1MM. I also let the software doing the keying. So didn't get confused this time. 73, Bas